Dark Mode
  • неділя, 16 Червня 2024

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Сьогодні Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі.

 

Уперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року. З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН.

 

Дата обрана не випадково: 14 листопада - день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, який відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.

 

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, але і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби.

 

За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця підступна хвороба входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерті (після атеросклерозу і раку).

 

За даними ВООЗ, сьогодні на цукровий діабет хворіють 350 мільйонів людей. Очікується, що ця цифра у найближчі 20 років подвоїться.

 

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія.

 

 

 

 Розрізняють цукровий діабет І типу (інсулінозалежний) і цукровий діабет ІІ типу (інсулінонезалежний).

 

Всесвітня організація боротьби з діабетом звертає увагу на важливість скринінгу для ранньої діагностики цукрового діабету ІІ типу та його лікування, щоб зменшити у подальшому ризик серйозних ускладнень.

 

За даними МОЗ в Україні понад мільйон хворих на цукровий діабет, з них більш як 200 тисяч є інсулінозалежними.

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From