Dark Mode
  • субота, 20 Квітня 2024

Фахівці назвали популярні продукти, що підвищують ризик хвороб серця та інфаркту

Фахівці назвали популярні продукти, що підвищують ризик хвороб серця та інфаркту

Оприлюднено нові наукові дослідження про вплив на здоров’я вживання в їжу продуктів з високим ступенем переробки. У людей з серцево-судинними захворюваннями в анамнезі вживання ультрапастеризованих продуктів збільшує ризик другого, більш смертельного, серцевого нападу.

Також збільшилася смертність від усіх причин, пов’язаних з вживанням цих продуктів. Це означає, що у них був більш високий шанс померти від будь-якої не пов’язаної причини, крім хвороби серця.

Ультраоброблені харчові продукти-це продукти, що пройшли виробничий процес і містять велику кількість синтетичних інгредієнтів.
Згідно з дослідженням, вони можуть містити велику кількість інгредієнтів, “в основному з дешевих промислових джерел дієтичної енергії та поживних речовин плюс добавки”.

 

Вони рідко містять цільні продукти і мають низьку харчову цінність. Сюди входять кондитерські вироби, випічка, безалкогольні напої та цукерки, а також відновлені м’ясні продукти, такі як гамбургери та ковбаси.

 

У дослідженні ООН вивчалося безліч біомаркерів для різних аспектів здоров’я. Потім їх порівнювали між групами, які їли різну кількість ультрапастеризованої їжі. Мало того, що вживання ультрапастеризованої їжі збільшувало ризик смерті від серцево-судинних захворювань, воно також збільшувало інші причини смерті. Дослідники припускають, що їжа може порушити або змінити функцію нирок, але для підтвердження цього будуть потрібні подальші дослідження.

ООН відзначає:

 

“Проблема не в переробці харчових продуктів”, а в конкретних процесах, що використовуються. Наприклад, пастеризоване молоко піддалося більшій переробці, ніж непастеризоване, але містить менше шкідливих бактерій. Кінцевий продукт штучно ароматизований з використанням хімічних добавок і містить велику кількість консервантів, таких як сіль і цукор”.

 

 

коментар / Reply From