Dark Mode
Велосипедисти на смузі для маршруток, пішоходи зі світловідбивачами та пасок безпеки в таксі: Кабмін вніс зміни до ПДР

Велосипедисти на смузі для маршруток, пішоходи зі світловідбивачами та пасок безпеки в таксі: Кабмін вніс зміни до ПДР

Кабінет міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 11 листопада.

 

Зміни стосуються велосипедистів, поїздок у таксі та пішоходів у темну пору доби.

 

Велосипедисти

 

У пояснювальній записці зазначається, що останніми роками кількість велосипедистів в Україні збільшилась майже вдвічі. В Україні ПДР забороняли рух велосипедистів смугою маршрутних транспортних засобів, проте, як зазначили в уряді, ділити смугу з громадським транспортом безпечніше, аніж рухатися на велосипеді в потоці автомобілів. Це пояснюють тим, що громадський транспорт рухається зі швидкістю в середньому 20 км/год, натомість звичайні автівки — 50 км/год.

 

Тому велосипедисти зможуть їздити смугою зі знаком "Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів". Крім того, тепер знак, що позначає смугу для руху маршрутних транспортних засобів, не вимагає додаткової таблички "для велосипедистів".

 

Пішоходи

 

"Туман і дощ, світло фар зустрічних автомобілів, світлова реклама, тінь від дерев роблять пішохода менш помітним навіть на освітленій дорозі та вулиці, а забрудненість лобового скла та скла фар автомобіля ще більше погіршує видимість водіям... У темряві на дорозі людину в темному одязі при ближньому світлі фар водій автомобіля може побачити лише на відстані 25-30 метрів", - йдеться в тексті пояснювальної записки.

 

Тому "для створення умов безпечного руху" уряд запровадив обов'язкове використання світлоповертальних елементів для своєчасного виявлення водіями піших учасників дорожнього руху.

 

Пасажири таксі

 

Для підвищення безпеки відтепер водії та пасажири таксі, а також інструктори з водіння зобов'язані використовувати ремені безпеки. Єдиний виняток – водії і пасажири з інвалідністю, фізіологічні особливості яких роблять користування ременями безпеки неможливим.

 

Зміна дорожнього знаку

 

Також зміниться один із дорожніх знаків – 1.40 "Кінець дороги з удосконаленим покриттям". У новому варіанті на знаку дорогу буде зображено горизонтально, і над нею з'явиться силует автомобіля. Назва знака зміниться на "Зміна покриття".

Було:

Стало:

Також змінили знак «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу».

Було:

Стало:

«Табличка оранжевого кольору».

Оновили й табличку 7.5.8 «Вид транспортного засобу».

Було:

Стало:

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From