Dark Mode
  • неділя, 14 Серпня 2022
У Підгородньому вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У Підгородньому вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

 

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій! Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі - усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і поверталися, а на зміну приїздили інші. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб.

 

Сьогодні, 14 грудня, у Підгородненському будинку культури відбувся захід до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Місцеві колективи привітали всіх присутніх з цим днем своїми виступами.

 

Було надано слово Василю Скибі - почесному голові районної органiзацiї "Союз Чорнобиль", учасники якої займалися лiквiдацiєю наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС. Також слова подяки героям висловила й Галина Кузьменко – депутат Підгородненської міської ради.

 

Всіх загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

 

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

У житті українців Чорнобиль є і буде незагойною раною. Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома. Адже світ такий крихкий, а людство, впроваджуючи винаходи, має бути пильним, щоб не знищити планету.

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From