Dark Mode
Самоізоляція: як проголосувати за місцем перебування, а не реєстрації?

Самоізоляція: як проголосувати за місцем перебування, а не реєстрації?

Місцеві вибори-2020 у Підгородненській ОТГ та інших містах України відбудуться 25 жовтня.

 

О 20 годині 23 жовтня 2020 року спливає строк для подання до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем перебування. Порядок організації голосування виборців за місцем їх перебування визначається статтею 249 Виборчого кодексу України.

 

Дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не здатний пересуватися самостійно. Про це Pidgorodne.Info повідомляє з посиланням на Юридичний Телеграм канал «Адвокат Права».

Виборець, який тимчасово не здатний пересуватися самостійно, поштою або через інших осіб подає дільничній виборчій комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування:

1.     власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця; 2.     довідку медичної установи про стан здоров’я виборця.

На спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, голосування за місцем перебування виборця проводиться на підставі власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування у зв’язку з необхідністю дотримання постільного режиму.

 

Що робити виборцям, які знаходяться на самоізоляції?

 

Виборцям, які підлягають самоізоляції, рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування. У такому випадку також слід не пізніше 20 години 23 жовтня подати до дільничної виборчої комісії заяву (у довільній формі) з доданою довідкою медичної установи про стан здоров’я. Для громадян, які перебувають на самоізоляції через те, що позитивний тест на COVID-19 отримав член родини, алгоритм той самий.

коментар / Reply From