Dark Mode
По батькові можна буде змінювати на власний розсуд

По батькові можна буде змінювати на власний розсуд

3 листопада Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові».

 

Законом доповнюється стаття 295 Цивільного кодексу України та стаття 149 Сімейного кодексу України відповідними положеннями. Про це повідомляє Pidgorodne.Info з посиланням на Юридичний телеграм-канал «Адвокат Права». 

 

Згідно з текстом законопроекту, підготованим до другого читання, частини перша, друга і третя статті 295 ЦК викладаються в такій редакції:

1. фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові;

2. фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові за згодою батьків;

3. якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника;

4. фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

 

 У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

 

Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року.

коментар / Reply From