Dark Mode
Чому небезпечно підбирати знайдені смартфони

Чому небезпечно підбирати знайдені смартфони

Судова практика показує, що людина, яка знайшла мобільний телефон і не повернула його власнику, - не злодій або правопорушник, так як знайдений предмет не може вважатися украденим. Незважаючи на це, все таки, варто триматися подалі від таких знахідок. Чому – читайте далі…

 

Якщо телефон знайдений в громадському місці – транспорті, кафе, магазині – безпрограшним варіантом стане віддати смартфон адміністратору. Часто неясно, що робити, якщо гаджет виявлений на вулиці, навколо – нікого, при цьому сім-карти немає, а екран блокування наполегливо вимагає пароль. У цьому випадку найкращим рішенням буде звернутися в поліцію – правоохоронці не мають права вилучати техніку, але зобов’язані прийняти вашу заяву про знайдені цінності. Якщо через 6 місяців власник не з’явиться, телефон стане вашим на законних підставах.

 

При цьому господар смартфона може звернутися в поліцію раніше вас – із заявою про крадіжку. Тоді доведеться доводити, що телефон був саме знайдений. Щоб застрахувати себе від подібних звинувачень, перед візитом в поліцію можна розмістити оголошення про знахідку. Однак зберігати невідомий смартфон у себе протягом довгого часу може бути небезпечно з кількох причин.

 

Євген Черток, керівник ІТ-відділу розробника програмного забезпечення «Рексофт» нагадує, що багато телефонів мають функцію, яка дозволяє визначити координати зниклого пристрою і заблокувати його. Не варто забувати, що смартфон – це розумний пристрій і багато всього вміє. Особливо, якщо колишній власник його заздалегідь підготував (можливо спеціально для вас).

 

Обережно! За вами стежать.

Наприклад, попередній господар може дочекатися проносу телефону в захищену мережу підприємства і «злити» паролі від Wi-Fi, отримавши доступ до робочих систем та інформації вашої компанії. Він може періодично включати камеру-мікрофон і спостерігати, чим займається жертва. Маючи віддалений доступ до телефону, можна перехоплювати масу інформації, в тому числі особисті фотографії (вони будуть відправлятися в яке-небудь хмарне сховище). Можна відстежувати переміщення людини зі знайденим телефоном, наприклад, дочекатися від’їзду за місто і навідатися в його квартиру.

 

Важливо пам’ятати, що власна цікавість також може привести до небажаних наслідків. Якщо поритися в знайденому телефоні, знайти чиюсь дорогу або важливу інформацію і, всупереч здоровому глузду, скористатися нею, то можуть наступити серйозні юридичні наслідки.

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From