Dark Mode

20 жовтня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

20 жовтня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

20 жовтня - 293-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 72 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 7 жовтня Юліанського календаря.

 

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день лінивця, День "Любіть своє тіло", Міжнародний день кухаря (День кока), Всесвітній день гідності, Міжнародний день авіадиспетчера, Міжнародний день займенників, Всесвітній день боротьби з остеопорозом, Всесвітній день статистики (відзначається з 2010 року один раз на 5 років, за рішенням статистичної комісії ООН).

 

В Україні - День боротьби із захворюванням на рак молочної залози, в Чехії - День посадки дерев, в ПАР - День людини з синдромом Дауна, в Азербайджані - День енергетика, в США - День штату Міссурі, День підтримки місцевої торгової палати, День вдячності фельдшерам, День інформаційного перевантаження, Miss American Rose Day, День громадських ЗМІ, День єдності, День реконструкції грудей, День письменництва, День фруктів в бренді, День підтяжок, День риби-відьми, День довіри молоді, в Кенії - День Героїв, У В'єтнамі - День в'єтнамської жінки, в Гватемалі - день революції, в Бангладеш - свято "Прабарана пурніма", в Шрі-Ланці - свято "Вап Поя", в Індії - день явища Махаріші Валмікі.

 

День кухаря в Україні - історія торжества

У 1995 році чинний президент України Леонід Кучма заснував свято - День працівників харчової промисловості. Відзначається воно у третю неділю жовтня, відзначають свято ті, хто має відношення не тільки до приготування, а й до виробництва харчових продуктів.

 

День кухаря трохи про інше, його дата фіксована - 20 жовтня. У цей день по всьому світу проводяться семінари та конференції, на яких кулінари діляться досвідом і представляють колегам гастрономічні новинки. У багатьох ресторанах влаштовують різні акції, приурочені до свята. Знамениті кухарі проводять майстер-класи для тих, хто бажає вдосконалити свої навички в приготуванні страв.

 

Пам'ятні дати 20 жовтня, річниці та події

У 1868 році в Києві був створений перший в Україні приватний комерційний банк.

 

У 1945 році вперше жінкам Франції було надано виборче право.

 

У 1960 році в лондонському суді відкрився процес у справі забороненого протягом 30 років роману "Коханець леді Чаттерлей" Девіда Лоуренса.

 

У 1968 році колишня перша леді США Жаклін Кеннеді вийшла заміж за грецького олігарха Аристотеля Онассіса.

 

У 1993 році уряд Голландії вирішив заборонити продаж марихуани і гашишу іноземним туристам. Місцевих громадян це обмеження не торкнулося.

 

У 1993 році в Лондонському зоопарку померла кінозірка - павучиха Белінда, що знімалася у фільмах про Джеймса Бонда і Індіану Джонса.

 

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 20 жовтня вшановує пам'ять двох святих, які носили ім'я Сергій. Перший з них - преподобний Сергій Печерський, жив в 13 столітті. Інший святий - Сергій Нуромський, жив в 15 столітті. У народі свято назвали Сергій Зимовий. Вважалося, що саме з цього моменту починається зима.

 

Що сьогодні не можна робити

Не можна працювати з текстом, лихословити і злитися. Не варто приймати подарунки від малознайомих людей. 

 

Прикмети на 20 жовтня

Народні прикмети сьогодні / depositphotos.com

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • випав сніг - зима буде ранньою;
  • гарна погода - такою вона буде протягом трьох наступних тижнів;
  • місяць блідий - скоро випаде сніг і прийдуть морози. 

 

Іменини 20 жовтня

Іменини у Пелагеї, Сергія, Миколи і Леонтія.

 

 

 

коментар / Reply From