Dark Mode
Як зміняться ціни на алкоголь у 2021 році: цифри Мінфіну

Як зміняться ціни на алкоголь у 2021 році: цифри Мінфіну

Індексація на 2021 рік збільшить ставки акцизного податку у середньому на 12%. Це стосуватиметься алкоголю, екологічного податку та рентної плати, повідомляє Pidgorodne.Info  з посиланням на УНН  та дані Міністерства фінансів України.

 

“Зміни передбачають підвищення на індекс споживчих цін або на індекс цін виробників ставок податків, визначених в абсолютних значеннях”, — заявили у Мінфіні.

  https://snc.in.ua/

Відповідно до змін у Податковому кодексі в частині збалансування бюджету у 2021 році, акцизні податки на алкогольні напої зростуть на 11,5-11,8%.

 

Це означатиме підвищення середньої ціни за пляшку алкогольного напою. Так, горілка виросте в ціні на 4%, кріплені та ігристі вина — на 1,6%, коньяк здорожчає на 2,8%, а ціна на пиво майже не зміниться.

 

Так, горілка подорожчає з 89,4 до 92,93 грн; пиво з 19,5 до 19,69 грн; коньяк з 128,32 до 131,85 грн;  ігристе вино від 89 до 90,22 грн; кріплене вино від 49 до 49,78 грн.

 

До слова, в Україні на алкоголь вітчизняного виробництва припадає понад 70% “спиртних” покупок.

 

Експерти алкогольного ринку вважають, що українці обирають алкогольні напої саме українського виробництва у зв’язку з його високою якістю, різноманіттям смаків і, у порівнянні з імпортним, прийнятною ціною.

 

До ТОП-5 надійних українських виробників якісного алкоголю належать лікеро-горілчані компанії “Баядера — Груп” (ТМ “Хлібний дар”), “Глобал Спірітс” (УДК) (ТМ “Хортиця”), “ЛВН Лімітед” (ТМ “Немірофф”), ЛГЗ “Прайм” (ТМ “Prime”, “Житник”) і ТОВ “Атлантіс” (ТМ “Грін Дей”).

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From