Dark Mode

Що робити, коли банкомат ПриватБанку або Ощадбанку видав фальшиві гроші

Що робити, коли банкомат ПриватБанку або Ощадбанку видав фальшиві гроші

Банкомати ПриватБанку та Ощадбанку здаються філіями банківської каси. Дуже складно повірити, що пристрої державних банків можуть видати фальшиву купюру. Однак практика показує, що такі випадки можливі. Про це повідомляє Pidgorodne.Info з посиланням на GSMInfo.

 

У яких випадках можна отримати фальшиву купюру:

  1. Якщо її туди завантажили інкасатори.
  2. Якщо в банкоматі “полетіла” система безпеки (це стосується банкоматів, з яких можна як знімати кошти, так і поповнювати через них свій банківський рахунок). Останню, до речі, шахраї вже навчилися ламати за допомогою спеціальних програм. Злочинці завантажили туди фальшивки, а ви просто вибрали не той банкомат.

 

Як себе убезпечити:

В умовах пандемії, українцям радять взагалі відмовитися від готівки і оплачувати всі покупки карткою. Однак, якщо з якихось причин вам необхідна готівка, варто пам’ятати кілька важливих правил:

  1. Знімайте гроші тільки в перевірених місцях: уникайте “одиноких” банкоматів, банкоматів в темних кутках і так далі. Найкраще буде, якщо гроші ви будете знімати в банкоматі, розташованому в стінах банку. Це захистить вас не тільки від попадання фальшивок, а й від скрімінгу – жучків, які крадуть дані вашої карти.
  2. Перевіряйте і перераховуйте гроші безпосередньо перед банкоматом, так, щоб камери навколо зафіксували, що ви не замінили справжні гроші на фальшиві купюри.

 

Якщо все-таки попалася фальшивка:

Тут шлях один – ви стали жертвою банку, який не зміг захистити вас від злочинців. А значить, за законом вам повинні повернути гроші. Не відходячи від банкомату, тут же викликайте поліцію і телефонуйте в банк за номером, вказаним на банкоматі.

 

Якщо підробка була виявлена вже вдома, доведеться повернутися до банкомату і виконати ті ж дії, проте в даному очікувати позитивний результат малоймовірно. Тому будьте пильні.

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From