Dark Mode
  • вівторок, 19 Березня 2024

Українці стали спокійнішими, за винятком тих, хто відслідковує новини про COVID-19: опитування

Українці стали спокійнішими, за винятком тих, хто відслідковує новини про COVID-19: опитування

У лютому українці почувають себе спокійніше, аніж наприкінці минулого року. 

 

47% українців почувають себе спокійно, але 23% опитаних все ж таки описують свій емоційний настрій як напружений. Настрій українців дещо змінився порівняно з листопадом. Тоді 70% опитаних заявляли, що хвилюються через те, що хтось з їхніх близьких захворіє коронавірусом. Водночас, 41% вважали свій настрій спокійним. 

 

Такі дані оголосила соціологічна група "Рейтинг". 

 

Найбільше тривожаться жінки та старші люди. Рівень тривоги зростає серед тих, хто відслідковує новини про коронавірус.

 

За новинами про пандемію слідкують 49% громадян, тоді як 24% роблять це інколи, 16% – рідко. 11% українців взагалі не цікавляться новинами. 

 

 

Соціологи відзначають, що динаміка суспільного інтересу до цієї інформації поступово падає, а найчастіше тему відслідковують жінки та люди старшого віку. 

 

57% українців вважають запроваджені урядом заходи боротьби із коронавірусом – оптимальними, тоді як 21% громадян, в основному старшого покоління, думають, що заходи безпеки занадто м'які. Надто жорсткими протиепідемічні заходи вважає 9% громадян і це в основному молодь і люди середнього віку. 

 

 

Українці все менше користуються засобами індивідуального захисту. Хоча 78% опитаних стверджують, що про маску не забувають. 18% носять інколи або рідко, 4% – майже ніколи. 

 

63% часто дезінфікують руки, 28% – інколи або рідко, 8% – майже ніколи. Лише 10% часто використовують захисні рукавиці, 31% – інколи або рідко, 59% – майже ніколи.

 

Всього у форматі телефонного інтерв’ю з використанням комп'ютера було опитано 2500 респондентів віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

 

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

 

Якщо ви потребуєте психологічної підтримки, рекомендуємо зареєструватися на платформі "Розкажи мені".

 

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From