Dark Mode

Скажемо цивілізації «ТАК» : Україна перейде в режим paperless з 1 вересня

Скажемо цивілізації «ТАК» : Україна перейде в режим paperless з 1 вересня

З 01 вересня 2021 року держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, якщо вони є у людини в смартфоні. Україна перейде в режим paperless.

 

Про це повідомили у прес-службі Міністерства цифрової трансформації.

 

Зараз держава надає громадянам і бізнесу більше двох тисяч послуг. Порядок кожної чітко регламентовано хоча б одним законом, постановою Кабміну або наказом профільного міністерства. Щоб спростити або перевести будь-який сервіс онлайн, необхідно вносити кардинальні зміни в усі ці документи. До речі, в кожному максимально чітко прописано, що довідка повинна бути саме на папері і подаватися тільки особисто.

 

Перший крок — заборона держорганам вимагати від українців паперові документи, якщо у них є цифрові. На практиці це означає, що цифрові документи діють завжди і скрізь; будь-яку послугу можна отримати онлайн; всі органи влади зможуть працювати з електронними документами, що мають інтерфейс перевірки необхідної інформації в держреєстрах; весь бізнес оцифровує свої внутрішні процеси.

 

До речі, Верховною Радою України прийнято за основу проєкт Закону №4355 «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

 

Законопроектом пропонується закріпити на рівні закону можливість використання громадянами України відображення в електронній формі інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також у інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання (е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон).

 

Проєктом також передбачається привести термінологію Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» у відповідність до Закону України «Про електронні довірчі послуги».

 

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From