Dark Mode

Нові підвищені штрафи для водіїв і пішоходів

Нові підвищені  штрафи для водіїв і пішоходів

Закон про нові штрафи для водіїв та пішоходів вже офіційно опублікований і набув чинності  17 березня 2021 року.

 

Закон № 1231 щодо посилення відповідальності за порушення ПДР вже офіційно опублікований і набув чинності 17 березня 2021 року.

 

Збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки, мотошоломами, перевищення обмежень швидкості руху, проїзду на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця ДТП, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння та керування у стані сп'яніння.

 

Зокрема, раніше відповідальність за керування у стані алкогольного сп'яніння передбачала штраф 10 200 гривень з позбавленням права керування на рік, а тепер таке правопорушення, вчинене вперше передбачає штраф у розмірі 17 000 гривень, а вдруге протягом року - 34 000 гривень з позбавленням права керування на три роки та з можливим оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

 

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення ПДР пішоходами й велосипедистами. За перехід пішоходами проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху - штраф зріс з 3 до 15 НМДГ (255 грн) і вже без попередження.

 

Зауважимо, профілактичних зупинок транспортних засобів Закон не передбачає.

 

Інфографіка змін від МВС:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From