Dark Mode

МВС хоче запровадити купівлю-продаж автомобілів фізособами через Електронний кабінет водія

МВС хоче запровадити купівлю-продаж автомобілів фізособами через Електронний кабінет водія

 Міністерство внутрішніх справ України оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Про це повідомляє Pidgorodne.Info з посиланням на юридичний телеграм-канал «Адвокат Права».

 

Проєкт стосується кількох різнохарактерних напрямків. Серед найпомітніших новацій - зміни у процедурі складання водійського іспиту та запровадження купівлі-продажу автомобілів онлайн.

 

До Порядку державної реєстрації транспортних засобів проєкт постанови пропонує внести можливість укладення договору купівлі-продажу в електронному вигляді з використанням сервісу «Електронний кабінет водія».

 

Планують, що продаж транспортного засобу, який зареєстрований за фізособою в сервісному центрі МВС та від продажу якого дохід оподатковується відповідно до абзацу 1 пункту 173.2 Податкового кодексу України, здійснюється за договором купівлі-продажу транспортних засобів, укладеним між фізичними особами в електронній формі із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС.

 

Для оформлення договору фізична особа, яка є власником транспортного засобу, та фізособа, яка виявила бажання його придбати:

  1.  авторизуються в електронному кабінеті водія;
  2.  заповнюють договір в електронній формі.

 

Оформлення договору завершується шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису сторонами договору відповідно до Законів України «Про електронні довірчі послуги» та «Про електронні документи та електронний документообіг».

 

А як вам така ініціатива?

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From