Dark Mode

Коли Великдень у 2022 році: дата і традиції великого церковного свята

Коли Великдень у 2022 році: дата і традиції великого церковного свята
 

Щорічно навесні відзначається одне з найважливіших християнських свят - Великдень.

 

Крім багатого столу зі смаколиками, це свято радує нас додатковими вихідними днями. Великдень – це перехідне свято. Його дата розраховується за місячним календарем. Це свято може випадати на період з 4 квітня до 8 травня.

 

Якого числа відзначається Великдень у 2022 році

Дата православного Великодня 2022 припадає на 24 квітня. Вважається, що це рання Пасха. Як і завжди, свято випадає на неділю. А понеділок 25 квітня буде офіційним вихідним днем.

 

Католики і деякі протестанти відзначать Великдень у 2022 році на тиждень раніше – 17 квітня.

 

Дата Великодня визначається за місячним календарем. Встановити дату можна самостійно: для цього визначають, коли настане перша повня після дня весняного рівнодення 21 березня. У першу неділю після цього повного місяця і відзначається Великдень. Якщо ця дата випадає на єврейське свято Песах, то Великдень переноситься на тиждень вперед.

 

Чому відрізняються дати православного і католицького Великодня

У 16 столітті відбулася розбіжність святкування Великодня між конфесіями. Тоді католицька церква перейшла на новий, більш точний Григоріанський календар. А православна, не бажаючи повторювати за заходом, продовжила жити за юліанським календарем. У наш час миряни давно живуть за новим календарем, але церква продовжує встановлювати дати свят за старим стилем.

 

У православ'ї для визначення дати Великодня використовують 21 березня за старим стилем, що відповідає 3 квітня за григоріанським календарем. Тому православний Великдень не може відзначатися раніше 4 квітня.

 

Коли Великдень 2022 / фото ua.depositphotos.com

Традиції святкування Великодня

Перед Великоднем віруючі дотримуються суворого семитижневого посту. У 2022 році Великодній піст триває з 7 березня по 23 квітня включно. Традиції Великодня добре відомі кожному. У це світле свято відвідують богослужіння. Там освячують продукти і гілки верби. До свята готують паски і сирні паски, фарбовані яйця і м'ясні страви. У деяких сім'ях на Великдень обмінюються подарунками.

 

 

 

 

коментар / Reply From