Dark Mode

Зимівля птахів на Дніпропетровщині: як допомогти пернатим пережити морози

Зимівля птахів на Дніпропетровщині: як допомогти пернатим пережити морози

З настанням морозів особливої уваги потребують брати наші менші. Варто пам’ятати не тільки про безпритульних собак і котів, а й пташок. Більшість з них замерзає і гине у зимовий період.


Як правильно піклуватися про пернатих і допомогти їм пережити морози розповів  заступник голови Українського товариства охорони птахів у Дніпропетровській області Михайло Листопадський. Про це пише Pidgorodne.Info з посиланням на Відкритий.

 

На півдні України та в Дніпропетровській області все частішими стають випадки масової загибелі птахів. Причини різні: отруєння, браконьєрство і замерзання через сильне зниження температури. Як наслідок – зменшення поголів’я фонових традиційних для наших екосистем видів. Такий чинник доволі негативно впливає на стале існування навколишнього середовища.


Остання причина, замерзання птахів, на сьогодні є дуже актуальною. Під час таких сильних морозів пернаті друзі потребують людської допомоги. Однак, орнітологи зауважують, що не завжди добрі наміри мають гарні наслідки. Піклуватися про тварин треба правильно.


«Найголовніша помилка, яку роблять люди – це нестабільність. Не можна сьогодні зробити годівничку і насипати туди крихти хліба, а завтра про це забути. Ви б не зробили так, наприклад, зі своєю собакою. Один день годую, інший – ні», – коментує Михайло Листопадський.

Якщо ви все ж таки вирішили підгодовувати пташок взимку, робіть це на постійній основі. Вони прилітатимуть до вашої годівнички, знаючи, що знайдуть там їжу. Меню має бути різноманітним. Чим холодніше на вулиці, тим калорійнішим має бути корм. Звичайні крихти – не найкращий варіант. Додайте до раціону пернатих крупи (гречана, булгур тощо) та білкову їжу (наприклад, шматочок сала).

«Не варто перебільшувати з кількістю корму. Якщо його буде багато, він залежуватиметься і втрачатиме з часом свої поживні речовини. Ні в якому разі не годуйте птахів смаженою, солоною або зіпсованою їжею», – радить орнітолог.


За даними представника товариства охорони птахів Михайла Листопадського на Дніпропетровщині понад 250 видів птахів. Вони потребують людської допомоги. Але до турботи за пернатими потрібно підходити зважено та з повною відповідальністю за свої дії.

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From