Dark Mode
  • п’ятниця, 30 Вересня 2022

Дніпропетровщина переходить повністю на електронні лікарняні, паперових більше не буде

Дніпропетровщина переходить повністю на електронні лікарняні, паперових більше не буде

З 1 вересня в Україні почнуть видавати виключно електронні лікарняні. Їх надаватимуть всі заклади охорони здоров'я та приватні лікарі, які працюють офіційно. Отже, пацієнтам більше не доведеться нести на роботу медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Роботодавці будуть бачити всю необхідну інформацію про е-лікарняні в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

 

«Зараз всі мед. установи Дніпропетровської області забезпечені комп'ютерною технікою, щоб система видачі електронних лікарняних працювала ефективно. Медпрацівники Дніпропетровщини пройшли відповідне навчання. Якщо у них будуть виникати складнощі з оформленням лікарняних листів, то вони зможуть оперативно звертатися до консультантів. Загалом, система електронних лікарняних має чимало переваг: оформлення довідок робиться в рази швидше і простіше, немає зайвих паперів, пацієнту не потрібно бігати по лікарнях, виправляти помилки медиків і т.д. », - пояснив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

 

Починаючи з вересня, щоб отримати мед. довідку про тимчасову непрацездатність пацієнту необхідно прийти до лікаря, який йому випише лікарняний і підпише його своїм цифровим ключем. Інформація надходить в систему eHealth, а пацієнт отримує СМС-оповіщення про те, що йому виписаний електронний лікарняний. Інформація, яка знаходиться в eHealth, пересилається в Пенсійний фонд, до реєстру листків непрацездатності та в особистий кабінет роботодавця. Останній бачить, що працівник на сьогодні тимчасово є непрацездатним. А пацієнту знову приходить СМС, що його довідка прийнята і тепер спокійно можна чекати виплат за лікарняним листком.

 

«Держава повністю подбала про захист персональних даних пацієнтів. До Електронного реєстру листків непрацездатності не буде передаватися ніякої інформації про особисті медичні дані пацієнтів. Наприклад, встановлений діагноз. З електронної охорони здоров'я надійде інформація про вид медичного висновку, період його дії, категорія, а також додаткові позначки, які може встановити лікуючий медик », - додав Микола Лукашук.

 

 

 

 

 

 

 

коментар / Reply From