Dark Mode

В Україні у цьому епідсезоні очікують 4 штами вірусу грипу

В Україні у цьому епідсезоні очікують 4 штами вірусу грипу

Хворий на грип або інші ГРВІ за один день можете інфікувати до 100 осіб.

 

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, які штами вірусу грипу очікують в епідемічному сезоні 2021–2022.

 

Про це інформує прес-служба відомства.

 

"За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть 4 штами вірусу грипу: вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09; вірус, подібний A/Cambodia/e0826360/2020(H3N2); вірус, подібний В/Washington/02/2019(лінія B Victoria); вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata)", - йдеться у повідомленні.

 

Водночас, у МОЗ наголосили, що щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити важкі ускладнення хвороби.

 

Одне щеплення захищає впродовж усього епідемічного сезону від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

 

"Вакцина позитивно впливає на імунітет людини, зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно. Вакцинуватися від цих штамів найкраще до початку циркуляції вірусів грипу (це вересень-жовтень), щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно два тижні. Однак щеплення можна робити й пізніше, навіть якщо у вашому регіоні уже зафіксовано сезонні спалахи захворюваності. Всупереч поширеному міфу, це не послаблює, а навпаки саме посилює здатність організму протистояти грипу", - зазначили в міністерстві.

 

У МОЗ нагадують, що вакцинація проти грипу належить до рекомендованих - її немає у національному календарі профілактичних щеплень, тому вакцину можуть закуповувати коштом місцевих бюджетів, підприємств або ж власним коштом. В умовах епідемії гострого вірусного захворювання COVID-19, особливо активно постає необхідність вакцинуватись в тому числі від сезонного грипу. Вакцина від COVID-19 не є аналогом вакцини проти відповідних штамів грипу, і навпаки.

 

"Вакцинуючись, захистіть себе та близьких. Пам’ятайте, що хворий на грип або інші ГРВІ за один день можете інфікувати до 100 своїх колег чи випадкових перехожих", - наголошують у МОЗ.

 

 

 

 

коментар / Reply From

Ми в соцмережах

archive

please_select_a_date