Dark Mode

В Україні почали штрафувати водіїв за "доносом" інших учасників руху

В Україні почали штрафувати водіїв за

В Україні запрацював додаток "Поліцейський в смартфоні", завдяки якому водії можуть фіксувати порушення інших учасників дорожнього руху і звертатися в поліцію. За такими заявами правоохоронці вже почали виписувати штрафи. 

 

Про це повідомляє Pidgorodne.Info з посиланням на "Сьогодні".

 

"Завдяки цій програмі виявляємо набагато більше порушень ПДР, ніж раніше. Отримавши заяву, викликаємо порушника до поліції, показуємо йому відео з моментом порушення. Більшість приходить, визнають провину і згодні сплатити штраф. При цьому дивуються: як вдалося їх виявити?", – розповів заступник начальника управління патрульної поліції міста Бровари Юрій Ющенко.

 

Водночас реагувати правоохоронці встигають не на всі сигнали – їх надходить дуже багато.

 

Партнер проєкту dashcamUa адвокат Іван П'ятак роз'яснив, що законодавство не зобов'язує патрульну поліцію притягати до відповідальності водіїв на підставі відеофіксації порушень за допомогою програми.

 

"Але ми використовуємо закон "Про звернення громадян", в якому сказано, що поліція зобов'язана прийняти заяву про будь-яке порушення закону. І протягом 30 днів повідомити заявника про результати. У більшості випадків отримуємо відписки. Але крига скресла, поліція все частіше використовує нашу інформацію для підвищення безпеки на дорогах", – підкреслив він.

 

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From