Dark Mode
  • п’ятниця, 29 Вересня 2023

В Україні з 1 листопада з'являться нові дорожні знаки

В Україні з 1 листопада з'являться нові дорожні знаки
 
 

В Україні з 1 листопада з'являться нові дорожні знаки.

 

Про це повідомив у Facebook перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

 

Зокрема, з 1 листопада набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху.

 

У зв'язку з цим мають з'явитися нові дорожні знаки.

 

"З'являться нові дорожні знаки — житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші", - зазначив Білошицький.

 

Також з'явиться нова дорожня розмітка.

 

"Вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона", - повідомив він.

 

Білошицький наголосив, що саме Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була.

 

За його словами, зміни пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме: нове визначення велосипедної доріжки; поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду; вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху; регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

 

Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП.

 

 

 

 

коментар / Reply From