Dark Mode

«Коронавірус серйозно помолодшав». Що говорять лікарі про третю хвилю COVID-19

«Коронавірус серйозно помолодшав». Що говорять лікарі про третю хвилю COVID-19

У березні в Україні прогнозують пік захворюваності — 60 тисяч інфікованих на добу. Однак ці прогнози враховують також випадки, що не потрапили до офіційної статистики. У лікарнях деяких областей уже закінчуються місця. Тепер хвороба, схоже, сильніше вражає молодих та загалом відрізняється більшою кількістю складних випадків. 

 

Що говорять лікарі про особливості третьої хвилі та симптоми пацієнтів — пише Pidgorodne.Info з посиланням на hromadske.ua.

 

Як змінилися симптоми

На початку березня в Україні виявили «британський» штам коронавірусу, який вважають найнебезпечнішим, оскільки він поширюється швидше та є більш смертоносним. Його виявили в Івано-Франківській області, де протягом лютого фіксували найбільшу кількість хворих на ковід.

 

За словами сімейної лікарки з Івано-Франківська Уляни Шпільчак, коронавірус зараз протікає складніше у людей віком близько 35 років.

 

«Спочатку хворі почуваються нормально, а на 7-9 добу в них різко підвищується температура до 39,5, починаються хрипи та задишка», — розповідає лікарка.

 

Також, за її словами, тепер пацієнти рідко скаржаться на втрату смаку і нюху, їх більше турбує головний біль. Проте останніми днями, каже Уляна, потік хворих, які звертаються до неї, почав спадати. 15 березня, наприклад, до неї звернулися лише три пацієнти з позитивним тестом, хоча два тижні тому таких було по 13 на день.

 

Про різницю у симптомах говорить і лікарка Миргородської лікарні інтенсивного лікування Ірина Дишлева. За її словами, пацієнти більше скаржаться на запалення очей, кон'юнктивіт та нежить, хоча восени більшість хворих мали закладеність носа.

 

«Вірус став контактним. Літні люди більш обережні, багато хто з них перехворів. А молоді втратили пильність і стали доступнішими для нього», — зазначає Ірина Дишлева.

 

Лікарка загальної практики Лілія Черненко розповідає, що до неї переважно звертаються пацієнти, у яких хвороба починається як звичайне ГРВІ, однак через 2-3 дні рентген показує пневмонію.

 

«У порівнянні з осінніми скаргами зараз більше людей із болем у горлі. Крім того, тепер із позитивним тестом частіше почали звертатися підлітки», — розповідає Черненко.

 

А от сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська з Києва каже, що не помітила суттєвої різниці в симптомах пацієнтів.

 

Скільки людей шпиталізують

Головний лікар обласної лікарні в Ужгороді Юрій Яцина каже, що у них у стаціонарі багато пацієнтів із ускладненнями. У лютому в лікарні додатково розгорнули 80 ліжок, і майже всі вони зайняті.

 

«Якщо під час першої та другої хвиль хворі були не такі киснезалежні, їх було менше, їхня сатурація була в межах 90-87-91, то зараз більшість пацієнтів зі складною легеневою недостатністю», — каже Яцина.

 

Станом на 16 березня, за даними Міністерства охорони здоров'я, показник госпіталізацій у Закарпатській області становить 87,5 на 100 тисяч населення. Серед лідерів досі залишаються Івано-Франківська (122,3), Вінницька (122,5) та Житомирська (101,3) області. 

 

У Києві рівень госпіталізацій становить 79,3 на 100 тисяч населення, а завантаженість ліжок з киснем — 63,7.

 

Лікар Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району Олександр Азаров каже, що з початку березня 135 ліжок, які відведені для хворих на коронавірус, постійно зайняті.

 

Молоді тепер хворіють важче?

За словами лікарки Лілії Черненко, кількість діагностованого ковіду зросла, оскільки тепер до людей старшого віку та із супутніми хворобами доєдналися молодші пацієнти та діти.

 

Олександр Азаров зазначає, що хворі тепер суттєво відрізняються віком. Якщо раніше до лікарень потрапляли переважно старші люди, то тепер хворобу важче переносять і молоді.

 

«Коронавірус серйозно помолодшав. Навіть серед дітей багато середніх форм його перебігу», — наголошує лікар-епідеміолог Андрій Александрін.

 

Це може бути пов'язано з британським штамом, однак, за словами Александріна, треба враховувати й те, що в Україні є проблеми з тестуванням. Легкі форми людина переносить удома, не звертаючись до лікаря. А коли стан погіршується, її госпіталізують. Тому про кількість легких випадків статистика може не знати, відповідно, встановити реальну картину складніше.

 

«Люди, які перехворіли раніше, більш як пів року тому, можуть не мати антитіл і повторно заражатися. А через те, що в нас провалена кампанія з вакцинації й більшість населення не має можливості зробити щеплення, будемо мати таку ситуацію — з великою кількістю хворих і завантаженими лікарнями», — прогнозує Андрій Александрін.

 

«Щодня в нас виписується по 5-8 людей — і щодня ми ці місця заповнюємо новими пацієнтами», — каже лікар.

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From