Dark Mode

Як навчитися пробачати образи

Як навчитися пробачати образи

Непрощення перевертає людське життя з ніг на голову, зупиняє на шляху до успіху, сковує людське серце ланцюгами, які не дозволяють радіти тому, що відбувається довкола, не дає повноцінно розвиватися й рухатися далі. Прощати – не означає змінити минуле, але спробувати якісно покращити життя тепер і жити в доброму майбутньому. Іноді можна й не згадати, за що образилися, важко зрозуміти, з якого слова чи вчинку все почалося, а іноді зрада чи образа така велика, що здається, не забудеш до самої смерті.

 

Немає жодної людини, яка б ніколи не чула несправедливих звинувачень на свою адресу.

 

Розчарування минулого гальмують наш розвиток, а злість на інших, змушує знову і знову переживати трагедію. Як же навчитися прощати образи без великих емоційних втрат?

 

- Найголовніше в прощенні — зрозуміти, що воно потрібне вам, а не вашому кривдникові. Заявивши під час суперечки «Я тобі ніколи цього не прощу!», ви звалюєте вантаж негативних емоцій на свої плечі – а не на винуватця ваших переживань.

 

- Будь-яка подія так чи інакше є для нас життєвим уроком, на жаль, гіркі уроки зазвичай виявляються найкориснішими: саме через образу і розчарування ми приходимо до більш мудрого вибору друзів і здатності цінувати справжню любов.

 

- Поділіться своїми емоціями з близькими людьми, зверніться за допомогою до психолога, напишіть лист кривдникові (відправляти його не обов’язково). Нехай не відразу, але поступово вам стане легше.

 

- Згадайте, як ви жалкували про власні помилки і як важливо для вас було отримати прощення від тих, кого ви образили. Усвідомлення того, що ніхто не ідеальний, допоможе не тримати зла на людину, що стала причиною ваших переживань.

 

 

 

 

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From

Ми в соцмережах

archive

please_select_a_date