Dark Mode

Чому обійми такі корисні

Чому обійми такі корисні

Хтось стверджує, що позбутись відчуття гніву, самотності, образи чи внутрішнього негативу можна, переглядаючи фільми, слухаючи улюблену музику або ж для цього має минути певний час. Але все набагато простіше — дозвольте комусь вас обійняти. Адже обійми приносять неабияку користь організму. Цікаво, яку саме? Тоді читайте далі.

 

Так звана терапія обіймами — надзвичайно дієвий метод лікування. Дослідження показують, що обійми, як і сміх, ефективні під час лікування різних недуг, а також допомагають позбутись депресії та стресу.

 

За словами вчених, правильні глибокі обійми, коли серця двох людей немов торкаються один одного, приносять неабияку користь, а саме:

 

Обійми знижують рівень стресу. Фізичний контакт, включаючи обійми, знижує рівень гормонів стресу в організмі. Високий рівень цих гормонів може викликати ряд проблем зі здоров'я.

 

Обійми підвищують самооцінку. Дотик — це потужний інструмент, який ми використовуємо для передачі почуття захищеності, любові і зв'язку з іншими людьми. Коли людина почувається пригніченою або розгубленою, обійми допоможуть повернути віру в себе.

 

Обійми покращують відносини. Обійми - це одна із форм спілкування для передачі того, що не можна висловити словами. Також фізичний дотик сприяє виділенню "гормону кохання", окситоцину, який зміцнює довіру і зближує людей.

 

Обійми заспокоюють. Коли люди обіймаються, то зазвичай затиснуті м'язи в тілі розслабляються, напруга минає. А такий «спокійний» стан тіла безпосередньо впливає на емоційне самопочуття.

 

Обійми викликають відчуття довіри та безпеки. Це допомагає поводитись більш впевнено та відкрито.

 

Обійми здатні підвищувати рівень гормону, який допомагає позбутись відчуття самотності та гніву (окситоцину).

 

Довгі обійми сприяють виділенню гормону щастя (серотоніну). Саме завдяки ньому у людини піднімається настрій і з'являється відчуття щастя.

 

Обійми зміцнюють імунну систему.

 

Завдяки обіймам розслабляються м'язи, знімається напруга та стрес, а також — втамовується біль.

 

Обійми вчать нас дарувати та приймати, адже в будь-якому з цих випадків ви почуватиметесь краще.

 

Дія обіймів схожа на медитацію та сміх. Вони вчать нас відпускати погане і насолоджуватись теперішнім моментом; допомагають об`єднати серце, почуття та дихання.

 

"Для виживання людині потрібно, щоб її обіймали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку",- зазначає американський психолог Вірджинія Сатир.

 

Не потрібно чекати відповідного моменту, щоб обійняти близьку людину! Робіть це кожного разу, коли є нагода, адже обійми дарують радість та відчуття того, що людину люблять та турбуються про неї.

 

 

Ангеліна Овсієнко

 

коментар / Reply From

Ми в соцмережах

archive

please_select_a_date