Dark Mode

Неймовірна подорож курганами: житель громади розповів про маловідомі кургани Підгородного (Фото)

Неймовірна подорож курганами: житель громади  розповів про маловідомі кургани Підгородного (Фото)

 1 травня у Підгородному відбулася святкова велоподорож у пошуках курганів.

 

Про це пише організатор даної краєзнавчої експедиції Іван Гайдук на своїй сторінці у Facebook.

 

На території Підгородненської громади є багато десятків курганів, які жителі вже дуже добре знають, а є і такі, про які нічого не відомо . Іван Гайдук зазначає,  що  прогулюючись  вулицями і дорогами Підгородного, ми  часто, навіть того не знаючи,  вже йдемо по різноманітним курганам.

 

«Про один такий я дізнався , по секрету, зі мною поділилась колега пані Харитонова Надія Василівна, співорганізатор громадського об'єднання «Дивна Україна». Мало хто знає, але на вулиці Поштова існує курган під охороною! І не просто під охороною держави з охоронним номером  8513, а захищений забором і на кургані ростуть дерева, культурний , яблуневий сад. Господарі, у кінці огороду яких розміщений цей курган , доглядають за ним . Його висота 1.8 м. радіус 15 метрів, а радіус з захисною зоною 25 метрів», - пише місцевий гід Іван.

 

 

 

Цей курган розміщений на правому  крутому березі річки Кільчень. На мапі 1853 року на цьому місті існувало 2 кургани.

 

«Порівнюючи з сучасними картами Google GPS, я визначив і на місці знайшов другий курган! Але ж його тут немає. А тільки хащі бур'яни і фундамент , а також напіврозвалена будівля помешкання. Усі знають це місце, як не дуже гарне. Мабуть його доля саме тому така сумна, що колись тут був знищений курган?», - зазначає екскурсовод.

 

 

Пізніше на старих картах 1853 року Іван знайшов помітку іще одного цікавого кургану і поїхав саме на його пошуки. 

 

Цей курган розташований у районі Підгородного, який місцеві прозвали Мілкушкою.  Саме на лівому березі перед доріжкою до містка і є місце де був колись курган. Зараз там росте старезна верба. Поряд з нею розташували невеличкий спортивний майданчик.

 

«Місцина нічим не примітна і пагорба кургану майже не видно. Але коли я переїхав на другий берег Кільчені, відразу видно на тому місці курган», -  повідомив Іван Гайдук.

 

 

 

 

Також місцевий житель з розпачем зазначив, що на одному з найвідоміших курганів, що знаходиться на горі Монашка, невідомі знову розкидали сміття.

 

«І знову розпач сльози і безсилля відчуваю, коли їду по дорозі до кургану. Невже так важко, невже так скільки треба мати злоби і негідності , щоб робити такі гадості? Сміття все більше і більше», - пише Іван.

 

 

 

Тож, хочемо звернутися до усіх мешканців та гостів Підгородненської громади з проханням не засмічувати місця свого відпочинку, на яке завтра прийдуть Ваші діти, внуки, правнуки.

 

Бережливе ставлення до природи — не лише одне з правил поведінки цивілізованої, культурної людини, а й думка про здорове майбутнє. Тому після відпочинку на природі, не забудьте прибрати за собою все сміття.

 

 

 

 

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From

Ми в соцмережах

archive

please_select_a_date