сб.01202018

Last updateсб., 15 бер. 2014 11pm

Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: ВАЖЛИВО!!! Як правильно задавати питання та створювати теми!

ВАЖЛИВО!!! Як правильно задавати питання та створювати теми! 3 років 9 місяців тому #3

Перш , ніж питати ...

Перш , ніж задавати технічне питання на форумі , зробіть наступне:


Спробуйте знайти відповідь за допомогою пошуку по форуму або Web (Google , Яндекс і тд. )
Спробуйте знайти відповідь у керівництві ( manual )
Спробуйте знайти відповідь шляхом перевірок або експериментів .
Запитайте досвідченого товариша .Коли задаєте питання , вкажіть з самого початку , що ви все це вже зробили ; це допоможе зрозуміти , що ви не якийсь ледар , що тринькає чужий час . Ще краще , покажіть , що ви дізналися в результаті своїх пошуків. Нам подобається відповідати людям , що продемонстрував свою здатність сприймати відповіді .

Використовуйте прийоми типу пошуку в Google по тексту отриманого повідомлення про помилку . Це може призвести або безпосередньо до документації , присвяченій тому , як цю помилку усунути , або до дискусії в списку розсилки , в якій можна буде знайти відповідь. Навіть якщо відповідь і не знайдеться , фраза : "Я пошукав в Google по наступному запитом , але нічого корисного не знайшов " стане в нагоді при зверненні за допомогою.

Підготуйте питання . Продумайте його . На поверхневі питання ви отримаєте поверхневі відповіді , або взагалі відповідей не отримаєте. Чим більше ви зробите , щоб продемонструвати свої роздуми і зусилля за рішенням проблеми до того , як просити допомоги , тим імовірніше , що ви цю допомогу отримаєте.

Не ставте неправильних питань. Якщо питання будується на помилкових припущеннях , будь хакер швидше за все , дасть даремний буквальний відповідь , подумавши при цьому " Дурне питання ..." , і сподіваючись , що отримання того , про що ви просили , замість того , що дійсно потрібно , чогось вас навчить .
Не думайте , що вам повинні відповісти. Вам ніхто нічого не винен ; ви ж , в кінцевому рахунку , не платили за ці послуги. Ви отримаєте відповідь , якщо заслужите його , задаючи істотний , цікавий і наводить на роздуми питання - питання , неявно дає спільноті новий досвід , а не просто пасивно вимагає від інших поділитися знаннями .

З іншого боку , непогано відразу ясно дати зрозуміти , що ви можете і хочете допомогти в процесі вироблення рішення . На питання типу " Чи може хтось підказати ? ", "Що не враховано в моєму прикладі ? " і " А чи немає сайту , який стоїть на цю тему подивитися ? " більш імовірно буде отримана відповідь , ніж на вимогу прислати точну послідовність дій для вирішення проблеми , оскільки ви явно показали , що вирішите проблему самі , якщо хтось вкаже вам правильний напрямок дій .

Задавайте осмислені , конкретні назви тим

При створенні теми на форумі , тема повідомлення - прекрасна можливість привернути увагу кваліфікованих форумчан рядком довжиною до 50 символів. Не витрачайте їх на лепет типу " Допоможіть мені , будь ласка" (не кажучи вже про теми " PLEASE HELP ME ! ! " ; Повідомлення з такими темами викидаються рефлекторно , за це жалувати не буду! !) . Не намагайтеся вразити нас глибиною своїх страждань ; краще використовуйте відведене місце для максимально короткого опису проблеми.

Хороше угоду з оформлення тем повідомлень , що використовується багатьма службами технічної підтримки , - застосування шаблону "об'єкт - відхилення " . Частина "об'єкт" задає , з чим саме виникла проблема , а частина "відхилення " описує відхилення від очікуваної поведінки .
Нерозумно : ДОПОМОЖІТЬ ! Відеокарта на моєму ноутбуці працює неправильно!
Розумно : Неправильна форма курсора миші в XFree86 4.1 , відео на чіпсеті Fooware MV1005
Ще краще : XFree86 4.1 курсор миші на чіпсеті Fooware MV1005 - неправильна форма

Процес написання теми за шаблоном "об'єкт - відхилення " допоможе більш детально осмислити проблему. Що саме неправильно працює? Тільки курсор миші або з іншого графікою теж є проблеми ? Проблема тільки в XFree86 ? Тільки у версії 4.1 ? Ця проблема виникає тільки на відкритих з чіпсетом Fooware ? Тільки в моделі MV1005 ? Хакер , отримавши повідомлення з подібною темою , зможе , в загальних рисах , зрозуміти , з чим саме у вас виникала проблема і що це за проблема .

Пишіть зрозумілою мовою , дотримуючись правил граматики і лексики

Чіткість і правильність формулювання питання має значення. Якщо ви не хочете морочити собі цим голову , ми не хочемо морочити голову собі , приділяючи увагу таким питанням . Постарайтеся сформулювати питання правильною мовою . Він не повинен бути великоваговим і формальним - насправді , в ай- Тишнов культурі цінується неформальний , повний сленгу і гумору мова, яка використовується правильно . Але думки повинні бути виражені чітко ; необхідно продемонструвати хоч якісь ознаки вдумливості й уваги. Чи не ліпіть десять пропозицій в одне.

Не пишіть ВСЕ В верхньому регістрі , - це сприймається як крик і вважається грубістю . ( Якщо все написано в нижньому регістрі , - не багатьом краще , оскільки так складно читати.

У загальному випадку , якщо ви пишете на рівні дитячого белькотіння або марення божевільного , ваше запитання , швидше за все , проігнорують . Писанина в стилі малолітніх " хацкер " - абсолютно безнадійна, і гарантує у відповідь - тишу (або , в кращому випадку , порцію зневаги та сарказму ) .

Ввічливість ніколи не зашкодить , і іноді допомагає

Будьте ввічливі. Використовуйте фрази "Будь ласка" і " Заздалегідь вдячний" . Дайте зрозуміти , що вдячні людям , безкоштовно присвячуються вам свій час.

При нормальному технічному рівні питання ввічливість дійсно підвищує ймовірність отримати корисний відповідь .

Для кого багато букв , читаємо в скороченому вигляді:

1 . У назві створюваної теми обов'язково вкажіть назву , модель. Якщо проблеми з комп'ютером , приведіть модель материнської плати . Якщо невідомо прикладіть фото до теми , а в назві вкажіть « no name ».

2 . У назві створюваної теми обов'язково коротко вкажіть яка виявляється несправність . Забороняється використання малозмістовних фраз типу « не працює» , « поламався » , « навернувся » , « цікавий дефект » , і тп ... Прохання утримуватися від вживання сленгу , він не всім може бути зрозумілий.

3 . У темі повідомлення приведіть конфігурацію комп'ютера , якщо проблема пов'язана з ним. Наведіть всі ваші дії ( чи змінювався БП і тп) , виміри напруг , температури і тп . Вкажіть за яких умов виникла (виникає ) несправність .
Всього Вам найкращого,

Адміністратор сайта,
www.pidgorodne.info
Останнє редагування: 3 років 9 місяців тому від Адміністратор Pidgorodne.Info.
Адміністратор заборонив доступ на запис.
Час відкриття сторінки: 0.342 секунд