вт.01162018

Last updateсб., 15 бер. 2014 11pm

Понеділок, 21 квітня 2014 03:40

Формуємо виноградний кущ. Модифікована система Гюйо без штамба

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Ось і настав довгоочікуваний момент , коли ми приступаємо безпосередньо до вивчення форм виноградного куща. Для початку розглянемо саму просту форму куща , застосовувану виноградарями Білорусі. Це модифікована система Гюйо . У чому ж полягає модифікація ? Виключно у відсутності штамба . Рукава розходяться якомога нижче до землі . Робиться це для зручності укриття кущів на зиму.

Я вище сказав , що система Гюйо проста у виконанні. Вона і досить маловрожайна . Це зовсім не означає , що система Гюйо не гарна . Навпаки , ця система дозволяє отримати грона найвищої якості. Наприклад , один з найуспішніших виноградарів Білорусі Вадим Точилін формує свої кущі виключно за системою Гюйо . Грона його винограду прекрасні.

Крім того , всі елементи системи Гюйо використовуються в інших формуваннях . Тому новачки , які освоїли цю просту систему , зможуть без праці перейти і до більш великим , а значить і більш врожайним форміровке . Отже, приступимо .

Пам'ятайте , в самих перших випусках на тему обрізки винограду я обіцяв Вам , що Ви легко освоїте форми кущів , якщо добре розберетеся з плодовим ланкою. Я говорив також , що плодове ланка - основа будь форміровкі . Зараз Ви в цьому переконаєтеся. Якщо Ви поки не знаєте , як
формувати плодове ланка , настійно рекомендую подивитися «Плодова ланка. Просто про складне »

Приготувалися ? Ось мій « страшний » опис модифікованої системи Гюйо .

Форма куща по системі Гюйо без штамба являє собою два плодових ланки спрямованих у різні сторони.

 

forma 1

forma 1-2

Ось плодове ланка з попередніх уроків A тут я просто відбив його дзеркально

                                           

Ось і все. Ви здивовані ? Даремно . Я Вас попереджав . Давайте все ж подивимося докладніше. Плодові ланки розташовані на двох коротких
багаторічних гілках , званих рукавами. Рукава відходять від штамба біля самої землі і спрямовані в протилежні сторони уздовж шпалери .

Тепер давайте разом виведемо цю форму з саджанця. Відразу скажу , що в перші два роки зростання саджанців шпалеру можна не встановлювати. Досить підв'язувати кущики до кілка . Але на третій рік шпалера повинна бути встановлена ​​, тому що кущ вже може вступити у плодоношення . Краще встановити шпалеру на другий рік розвитку куща.

forma 3

У перший рік після посадки готового саджанця (Не держака ) наше завдання виростити два- три потужних втечі. Для кращого визрівання деревини
рекомендується в кінці серпня прищипнуть верхівки пагонів. Після настання стійких заморозків вирізаємо невизревшую ( зелену ) частину пагонів . Укорочені пагони зв'язуються в пучки , пригинаються до землі і шукати людину. Це треба зробити незалежно від морозостійкості сорту. У перші 2-3 роки ми вкриваємо на зиму все кущики .

Навесні другого року ( «Б» на малюнку) , якщо Ви не впевнені в оцінці схоронності лози , відкладіть обрізку до розпускання вічок. Якщо ж зрізи свіжі без ушкоджень , то обріжте кущики відразу ж після відкриття кущів.

На кущику залишаємо два кращих втечі , які вкорочуємо , залишаючи на кожному по 3-4 вічка. Решта пагони вирізують. Якщо ж зберігся всього один пагін , то його також вкорочуємо до 3-4 очок, а форміровку відкладаємо на рік, тому що саджанець приймає форму , аналогічну торішню.

На кожній з двох укорочених лоз за літо бажано виростить по 2 сильних втечі . Всі двійники (два або більше втеч з одного очка )
виламують , залишаючи найсильніший . Видаляють і всі з'являються пасинки , залишаючи по одному листу . Наприкінці серпня , як звичайно , що чеканилися ( прищипують верхівку пагонів ) для кращого визрівання лози перед зимівлею . Всі зростаючі пагони підв'язуємо до кілка або до дроту шпалери вертикально.

Восени вкриваємо , як звичайно.

Навесні третього року ( «В» на малюнку) в ідеалі на кущі повинно залишитися два торішніх сучка з 2-3 сильними ( не тонше 5 мм) пагонами на кожному . Залишаємо за два найкращих. З них будемо формувати плодові ланки . Як , ми вже знаємо , нижні пагони на кожному сучку обрізаємо коротко на 2-3 вічка . Це будуть сучки заміщення. Верхні добре розвинені пагони обрізаємо на 6-8 очок . Це будуть плодові стрілки. Плодові стрілки підв'язуємо горизонтально в протилежні сторони. Всі нові пагони в міру їх зростання підв'язуємо вертикально до дроту шпалери .

Надалі проводимо звичайні зелені операції з кущем : пасинкування , виламування двійників , чеканка і т.д.

Звертаю Вашу увагу . На пагонах , що з'являються на сучках заміщення видаляємо всі з'явилися суцвіття. З цих пагонів ми наступного року будемо формувати нові плодові ланки .

На практиці далеко не завжди виходить ідеальна картинка , як описано вище. Пагони можуть бути слабенькими , тонше олівця . На таких пагонах не закладаються квіткові бруньки. Тому немає сенсу залишати плодові стрілки. У цьому випадку ми вибираємо на кожному торішньому сучку по одному кращому побіжу , вкорочуємо їх до 3-4 очок, а інші пагони видаляємо. Кущ прийме торішній вигляд. Формування відкладається на рік.

Якщо ж, наприклад , у Вас всього два нормальних втечі на кущі і один з них товстий , добре розвинений . То можна сформувати кущ по типу одноплечий Гюйо . З товстого втечі формуємо плодову стрілку , а з другого сучок заміщення. Восени не вирізаємо всю плодову стрілку , а залишаємо два нижніх втечі. З них у наступному році сформуємо новий плодове ланка . З цих пагонів краще видаляти квіткові кисті , як ми це робимо на пагонах заміщення.

Ось і вся форміровка . Сподіваюся , розуміння суттю не викликало у Вас серйозних утруднень. На практиці , коли ви вийдете до свого куща , то , швидше за все , виявите , що він виглядає не зовсім так , як на картинці. Не лякайтеся . Кущі відрізняються один від одного. Придивіться не поспішаючи , виявите знайомі елементи і вперед , без страху і сумніву . Надалі для Вас це буде зовсім просто . Ще простіше Ви освоїте інші формування.

Бажаю Вам успіхів!

Джерело: http://vinograd.by

Переклад: http://www.pidgorodne.info

Читати 2867 разів Останнє редагування Понеділок, 21 квітня 2014 04:04
Детальніше в цій категорії: « Деякі важливі тонкощі обрізки винограду
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі