вт.01232018

Last updateсб., 15 бер. 2014 11pm

Понеділок, 21 квітня 2014 03:29

Деякі важливі тонкощі обрізки винограду

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У минулому пості ми з Вами докладно розібрали суть плодового ланки. Сподіваюся , що Ви уважно вивчили цю тему , і тепер ми з Вами можемо говорити на одній мові. Я обіцяв , що в цьому випуску присвячу Вас в деякі тонкощі обрізки. Виконую свої обіцянки.

Я говорю про тонкощі обрізки винограду , і це може створити враження не важливості майбутньої розмови . Насправді це важливі моменти техніки обрізки. Тонкощами я їх називаю лише тому , що і без застосування цих правил виноград буде зростати. Однак , в процесі догляду за кущами , можуть виникати деякі проблеми. Ми ж з Вами збираємося стати майстрами. Так чому б нам з самого початку не опанувати правильну техніку обрізки.

Я не прихильник занадто багато запам'ятовувати. Віддаю перевагу одного разу усвідомити суть , а потім осмислено все це застосовувати на практиці. Рекомендую і Вам чинити так само. Мої статті іноді можуть здатися надмірно докладними . Але сам я , на зорі мого виноградарства , хотів одержувати пояснення , чому треба чинити саме так ? Але в літературі все більше зустрічалося «як ? » , А « чому? » Доводилося збирати по крупицях або осягати на своєму досвіді.

Проте залишимо осторонь лірику і приступимо до практики.
Отже, Ви вже знаєте , які частини треба видаляти при обрізанні , щоб постійно підтримувати обрану нами форму куща ( про самих формах ми поговоримо пізніше). Але як же правильно робити зрізи ?

При обрізанні винограду секатор розташовується так , щоб лезо (широка частина) була у залишеної частини куща , а вузька (опорна ) - у удаляемой .

Що треба знати , повністю видаляючи однорічні пагони ? Якщо ми залишимо пеньок , то в ньому можуть з'являтися непотрібні нам гнилі. Тому ріжемо лозу біля основи , впритул до залишеної частини , не заглиблюючись в деревину.

Багаторічні освіти видаляємо із залишенням пенька до 1 см.

Коли ж вкорочуємо молоду лозу , то ріжемо по міжвузля (між двома сусідніми вічками ) . Це допоможе захистити верхню бруньку ( вічко ) від висихання і проникнення інфекції. Верхнім ми називаємо вічко , розташований ближче до вершини гілки, а нижнім - ближній до основи.

Зріз робимо косим на 2-3 см вище вічка в сторону від вічка. Цю фразу зрозуміти важко без поясняющего малюнка. Сам я ніяк не міг запам'ятати в який бік робити скіс (я ж казав , що не люблю запам'ятовувати ) , поки на практиці не побачив , що при « весняному плачі » винограду пасока стікає по скосі . І якщо він зроблений у бік вічка , то заливається вічко і може загинути. Так що дивіться малюнок

obreska 1
неправильно     неправильно   правильно

Нагадаю , що плодову стрілку ми домовилися підв'язувати горизонтально. Так більш рівномірно розподілиться харчування всіх пагонів на стрілці . Ви також пам'ятаєте , що плодова стрілка виросла з верхньої бруньки торішнього сучка заміщення. Для чого я це нагадую ? А ось для чого. Якщо стрілку ми будемо відгинати назовні від сучка , то велика ймовірність відламати її .
Тому пригинати плодову стрілку треба завжди в сторону сучка . Звідси випливає правило: якщо плануємо наступного року стрілку , при підв'язці , відгинати вліво , то вічко на сучку заміщення вибираємо справа. Якщо ж будемо відгинати вправо , то вічко вибираємо зліва.

obreska 2 
неправильно       правильно

Трохи заплутано ? Нічого . Зупиніться , і перечитайте цей момент ще раз , не поспішаючи. Вдумайтеся . Не залишайте неясностей , щоб надалі все було зрозуміло.

З цієї ж причини , якщо плодові пагони будуть вільно звисати , а не підв'язувати вертикально , то їх треба залишати з верхньої сторони стрілки.
Тепер увага ! Дуже важливий момент. З попередньої статті ви пам'ятаєте , що завдання сучка заміщення - виростити на собі нову плодову стрілку і новий сучок заміщення. Так от. Плодову стрілку ми ЗАВЖДИ (!) Залишаємо з верхнього вічка , а сучок заміщення - з нижнього . Адже ми ж відсікаємо восени отплодоносівшіе частину. Якщо ми будемо залишати скалку з верхнього вічка , то , по-перше , багаторічна частина буде весь час подовжуватися , що ускладнить збереження обраної форми куща. По-друге , при вирізці старої стрілки , ми будемо наносити винограду рани , що утрудняють харчування залишеної частини .

 obreska 3
правильно            неправильно

Є ще одне правило , пов'язане з нанесенням винограду ран , що ускладнюють харчування залишеної частини . Ці рани повинні завжди наноситися з одного боку гілки. Пояснюю . Припустимо , минулого року пагін заміщення ріс із зовнішнього (розташованого із зовнішньої сторони куща) вічка. То і в цьому році вічко вибираємо з таким же розташуванням. Тоді , відсікаючи кожної осені отплодоносівшіе плодову стрілку , ми будемо наносити рани тільки з одного боку і не будемо перерізати канали для сокоруху з іншого боку гілки. Харчування не буде утруднено.

 obreska 4
неправильно                         правильно

Фу -у- ух! Ну , на сьогодні вистачить. Отже , багато наговорив . Нехай вкладається в голові. Розумію Ваше нетерпіння . Коли ж ми почнемо формувати кущі ? Коли , нарешті , я дізнаюся , де розташовуватимуться ці плодові ланки ? Як вибрати форму куща ? Терпіння , мій друг! Слідкуйте за розсилкою , і дуже скоро з шматочків (дуже , до речі , важливих шматочків ) складеться мозаїка. Тільки , як завжди , необхідно виконувати дуже важливий пункт - не можна залишати ясних моментів , сподіваючись , що потім проясниться . Щоб потім прояснилося , треба зараз у всьому досконально розібратися. Перечитайте кілька разів , зупиняючись на не зрозумілий місці. Можливо , я упустив якийсь маленький пунктик , для мене очевидний , але заважає Вам , як новачкові , до кінця розібратися в розглянутих питаннях. Пишіть мені і я обов'язково виправлю свою помилку.

Бажаю успіхів!

Джерело: http://vinograd.by

Переклад: http://www.pidgorodne.info

Читати 10932 разів Останнє редагування Понеділок, 21 квітня 2014 04:09
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі