вт.01162018

Last updateсб., 15 бер. 2014 11pm

Понеділок, 21 квітня 2014 02:48

Плодова ланка. Просто про складне

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

zvenoРІЗАТИ ЧИ НІ ?

Все, що написано нижче надзвичайно важливо для правильного розуміння суті обрізки виноградного куща. Але перш мені хотілося б буквально в двох словах зупинитися ось на чому . Чому розмову про вирощування винограду я починаю з його обрізки. Я виявив , що основними двома факторами , які утримують дачників заводити у себе на дачі виноград , це обрізка та укриття на зиму. Але , оскільки існують сорти , які витримують наші зими без укриття , то на перше місце висувається саме обрізка винограду.


У розмові з новачками з приводу обрізки винограду з'ясовується , що майбутні виноградарі панічно бояться обрізки. Причому , якщо одна частина з них просто сумнівається в тому , що здолає цю науку , то інша частина просто шкодує видаляти ( обрізати ) велика кількість лоз .
Якщо Ви належите до сомневающейся частини , то сьогодні Ваша думка має змінитися. Сумніви - результат нестачі інформації , знань про предмет. Сьогодні ми з Вами заповнимо одну з важливих осередків Вашого незнання.
Якщо ж Вам до сліз шкода різати виноградний кущ , то Вам просто необхідно знати наступне .
Виноград - потужна ліана . Він дає приросту набагато більше того , чим необхідно для нормального життя нашого винограду в межах виділяється йому життєвого простору. Власне , самому винограду байдуже , з'їмо ми його плоди. Його мета - завоювати якомога більшу територію. Тому , якщо ми пустимо справу на самоплив , то лоз і листя буде дуже багато. Вони будуть затінювати один одного і , конкуруючи , полізуть вгору. Вся сила куща буде спрямована на цю конкуренцію , а не плодоношення . Грона будуть дрібними , а ягоди - кислими через нестачу сонячного світла. Пагони будуть погано визрівати і через це вимерзати взимку. З кожним роком цей процес буде наростати.
Виноград почне « дичавіти » , а з часом може і зовсім загинути. Ви хочете цього? Тоді прийміть , як постулат ! Виноград НЕОБХІДНО регулярно обрізати ! Але робити це треба правильно , чого ми і будемо з Вами вчитися.
Відтепер , якщо Ви шкодуєте свій виноград , підходячи до куща з секатором , кажіть йому : «Бідне мій , як мені тебе шкода . Ти так заріс . Тобі так тісно , не вистачає сонечка. Ну , нічого . Я допоможу тобі . Я тебе підстрижу . Тобі стане світліше і не буде так тісно. Тобі не буде душно , і ти легше впораєшся з усіма підстерігають тебе хворобами. Ти розправами свої листочки і підставиш їх сонечку . Ти знову будеш насолоджуватися свободою ! » Ось так і шкодуйте . І ніяк інакше.
Щоб на нашому з Вами винограднику не спостерігалося вище намальованою картини , необхідно кожному виноградному кущу надати певну форму , а потім постійно її підтримувати. Це називається форміровке . Форм виноградного куща безліч для різних умов і наших цілей. Сьогодні ми відключили від міркувань на цю тему , а розглянемо основу майже всіх форміровок , своєрідний блок за аналогією з дитячим конструктором Лего. З цих « блоків » Ви зможете спорудити будь-яку , обрану Вами форму. Тому , наступна інформація виключно важлива. Поставтеся до неї з особливою увагою.

Плодове ланка .
Отже, після додання виноградному кущу певної , обраної нами форми , ми прагнемо підтримувати її протягом усього періоду життя цього куща. Для досягнення цієї мети ми і використовуємо плодове ланка .
Для отримання врожаю використовується торішня лоза , звана плодової стрілкою . Вона буває різної довжини , залежно від сорту винограду і обраної нами форми. Довжина виноградних лоз вимірюється кількістю очок на ній . Для визначеності приймемо сьогодні довжину плодової стрілки 6-8 очок . Ця плодова стрілка навесні підв'язується горизонтально. А пагони , що з'являються з очок плодової стрілки , в міру їх зростання підв'язуються вертикально вгору. На них і будуть розвиватися грона. Восени всю цю отплодоносівшіе частина безжально вирізаємо секатором . Виникає резонне питання , а що натомість?
Спеціально для заміни отплодоносівшіе плодової стрілки з усіма плодоносними пагонами на ній залишається короткий сучок на 2-3 очка , який так і називається сучок заміщення. Незрозуміло ? Звичайно , я ж поки нічого не пояснив.
Для наочності звернемося до першого малюнку. На ньому Ви бачите горизонтальну плодову стрілку і сучок заміщення на два очка . Ця нерозлучна парочка і називається плодовим ланкою.
ПЛОДОВА ЛАНКА = плодова СТРІЛКА + сучок заміщення

Зараз для Вас абсолютно не важливо, в якій частині куща розташовано плодове ланка , скільки цих ланок на кущі . Наша з Вами завдання сьогодні розібратися і твердо запам'ятати , як працює класичне плодове ланка . Все інше потім.

plodzveno vesna 1

 Навесні плодову стрілку підв'язуємо горизонтально до дроту шпалери . Всі зростаючі пагони підв'язуємо вертикально. На них з'являться суцвіття. З пагонів сучка заміщення суцвіття обриваємо , щоб не послаблювати пагони заміщення. Вони призначені тільки для заміни старих лоз , а не для отримання врожаю.

 plodzveno leto

влітку

plodzveno osen

Восени або навесні наступного року вирізаємо отплодоносівшіе частину. Пагони, що виросли на сучку заміщення укорачіваем.На верхньому втечу залишаємо 6-8 очок . Це буде нова плодова стрілка . Наніжнем втечу залишаємо 2-3 очка . Це наш новий сучок заміщення. На малюнку місця осінньої або ранневесенней обрізки позначені червоними хрестиками

plodzveno vesna 2
Навесні наступного сезону нову плодову стрілку знову підв'язуємо горизонтально.
Порівняйте перший і четвертий малюнки. Чи не здається вам , що вони схожі ? А чи не знаєте Ви що робити далі? Правильно ! Далі вся процедура повторюється. І так з року в рік. Таким чином , ми постійно оновлюємо кущ і підтримуємо обрану форму.
Вітаю Вас! Ви тільки що освоїли саму, на мій погляд , складну частину обрізки винограду. Нехай Вас не бентежить , що ви поки уявлення не маєте , де, скільки і як формувати плодових ланок. Не завантажуйте поки свої голови. Залиште це на майбутнє. А поки ще раз уважно перечитайте цю статтю. Засвойте суть плодового ланки , а в наступній розсилці я Вам розповім про деякі тонкощі обрізки.

Джерело: http://vinograd.by

Переклад: http://www.pidgorodne.info

Читати 11691 разів Останнє редагування Понеділок, 21 квітня 2014 04:12
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі