сб.02242018

Last updateсб., 15 бер. 2014 11pm

Понеділок, 21 квітня 2014 02:44

Як зберегти теплолюбиві сорти винограду до весни

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Як зберегти теплолюбиві сорти винограду до весни


  
В останні роки багато садівників з успіхом вирощують на своїх ділянках не тільки зимостійкі неукривні сорти винограду , такі як Ізабелла і Лідія , а й теплолюбний столовий укривной виноград. Але є ще садівники , для яких словосполучення « укривной виноград » звучить лякаюче . Вони не ризикують вирощувати цю чудову культуру , вважаючи укривання винограду на зиму дуже складним і трудомістким прийомом по догляду за виноградом. Мені б дуже хотілося заспокоїти цих садівників і переконати в зворотному . Не варто обмежуватися тільки Ізабеллою .
  
Справа в тому , що необхідність вкривати виноград теплолюбних сортів не мінус цих рослин , а великий плюс. Наведу приклад. дуже часто зима підносить нам сюрпризи. Від морозів страждають багато садові культури дерева і чагарники відновлюються але при цьому не дають урожай . Зокрема , черешні , вишні , сливи і навіть груші . А ось виноград , своєчасно і правильно обрізаний і укритий , що не вимерзає і дає хороший урожай .
  
Це в першу чергу пов'язано з тим , що плодові дерева і навіть кущі садівники ні як не змогли захистити , а виноград укритий . Саме ця культура має унікальну властивість : після збирання врожаю і обрізки досить великий кущ перетворюється в компактний маленький кущик , його легко зняти з опори і вкрити. І навіть у не дуже досвідчених садівників на це йде не так вже багато часу.
У цієї культури є цікава особливість : високоякісні столові сорти (ще їх називають ринковими ) вкривають від морозів навіть на півдні. У різних місцях виноградарі по- різному вкривають кущі винограду. Це пов'язано з різними грунтово -кліматичними , погодними умовами і підручними матеріалами , якими володіють садівники .
Я розповім про найбільш простий і досить надійному способі укриття , яким користуються мої знайомі - досвідчені виноградарі і я теж.
Коли вкривати виноград
Точних календарних термінів укриття не існує. Необхідно орієнтуватися по фактичній погоді . Кожен рік ці терміни можуть бути різними. Ну а приблизно їх можна позначити так : з середини жовтня до середини листопада ( в окремі роки з теплою затяжний восени).
Підготовка виноградника до зимівлі
Для того щоб підготувати рослини до укриття , потрібно провести попередню обрізку . Вона полягає в тому щоб видалити не визріли частини пагонів , а також пасинків і видалити все не опале листя. Потім потрібно відв'язати лози від дроту і тільки після цього починати укриття на зиму.
Як вкривати виноград
У першу чергу потрібно мати траншею , якщо такої немає вирити її . Риють зазвичай такі траншеї уздовж
  
Ряду який ви хочете вкрити , а краще прямо по ряду від куща до куща . Глибина траншеї один багнет лопати. Потім підготовлені кущі винограду пригинають і укладають на дно траншеї , тимчасово пришпилити їх до землі скобами з дроту 6 мм. Після того як всі кущі покладені і прішпіліни можна починати укриття . Для цього беремо вириту з траншеї землю і присипаємо лози. Дійшовши до скоби витягаємо її і присипаємо далі і так до тих пір поки не засипом весь ряд По закінченню цієї процедури У вас вийде на місці траншеї невеликий горбок . Потім потрібно викопати ще одну точно таку ж траншею але вже поруч з першою паралельно , а викопану з неї землю насипати по верх нашого не великого горбка . Друга траншея залишається не засинає вона буде служити свого роду дренажем для відведення зайвої вологи.
  
Навесні проробляємо зворотний процес. Акуратно відкопавши наші кущі землю з першої канави викидаємо в другу і таким чином між кущами утворюється так званий арик . Він же послужить нам на наступний рік. і т. д.

Читати 9245 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі