сб.01202018

Last updateсб., 15 бер. 2014 11pm

Понеділок, 21 квітня 2014 02:04

Чому виноград

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Виноград відноситься до групи рослин найбільш цінних для людини. За калорійністю він перевершує сливи , яблука , не поступається картоплі і молоку при одній і тій же масі продуктів. За науково обгрунтованими нормами харчування на кожну людину має вирощуватися 65 - 70 кг винограду на рік.

   Однак у продажу виноград залишається досить дорогим продуктом , недоступним в потрібній кількості для більшої частини населення. Забезпечте себе і своїх близьких цим цінним продуктом Ви можете самі , заклавши свій маленький виноградник у себе на городі чи дачі.

  Як цінний продукт харчування виноград вводять до складу певних діет.В виноградних ягодах міститься багато води , вуглеводів , органічних кислот , азотистих речовин. Сахара складаються з глюкози , фруктози , лактози , мальтози та ін , які легко засвоюються людським організмом і дають багато енергії. При цукристості 16 -18 г/100 мл один кілограм ягід винограду забезпечує 700 - 900 ккал і більше енергії . На 98 % і більше цукру складаються з двох моносахаров - глюкози і фруктози. Головний лікувальний ефект роблять глюкоза , солі калію (близько 250 мг% ) і вода.

 Благотворно впливають на людину органічні кислоти , яких у винограді велике різноманіття: яблучна , винна, лимонна , кремнієва , бурштинова , щавлева , саліцилова , пектинова , мурашина , галова . Вони позитивно впливають на жировий обмін , знижують рівень холестерину і загальних ліпідів у крові. Винна кислота активізує засвоєння заліза . Загальна кислотність в ягодах столового винограду в період споживчої зрілості може коливатися в межах від 4 до 8 г / л.

 Виноград за вмістом аскорбінової кислоти не поступається ряду плодових культур. У 100 г ягід свіжого винограду се міститься від 1 до 48 мг, залежно від сорту і місця зростання . Враховуючи , що добова доза споживання людиною вітаміну С становить 65-125 мг , прийом одного кілограма свіжого винограду повністю задовольняє її . У молодому вини його набагато менше (6-12 мг / л) , а у витриманому - зовсім мало ( 2 - 3 мг / л). Крім того в ягодах винограду містяться вітаміни А , В1 , В2 , В6 , РР і ін

 Залежно від сорту і ступеня зрілості ягід у них може міститися до 0,2 % і значно більше пектинових речовин. Вони сприяють виведенню з організму іонів важких металів , радіоактивних ізотопів стронцію , кобальту , інших радіоактивних елементів , токсинів , покращують роботу кишечника.

 Зрілі ягоди винограду містять до 1,5% мінеральних речовин. Вони представлені макро- (калій , натрій , кальцій , магній , фосфор , сірка ) і мікроелементами (залізо , мідь , цинк , алюміній , хлор , йод , та ін.) Один кілограм свіжого винограду забезпечує добову потребу людини в залізі , яке в основному використовується для побудови гемоглобіну. Кальцію в кілограмі ягід міститься до 450 мг . Добова потреба дорослої людини складає 800 мг . Кальцій входить до складу кісток , крові, бере участь у процесах згортання крові , стимулює скорочувальну здатність серцевого м'яза. Недолік кальцію приводить до підвищеної збудливості нервової системи.

 Виноград багатий солями калію , який впливає на скоротливу діяльність міокарда , бере участь у процесах нервового збудження , сприяє виведенню води і натрію з організму. Досить відзначити , що в сушеному винограді його міститься близько 800 мг/100 г. Добова ж потреба становить 2 - Зг .

 У кілограмі столового винограду знаходиться до 170 мг магнію. Добова потреба дорослої людини складає 400 мг . Магній відіграє істотну роль у вуглеводному і фосфорному обміні, має судинорозширювальні властивості , нормалізує нервову збудливість .

 У кілограмі безнасінного винограду міститься 17 - 19 мг цинку , що повністю компенсує добову потребу людини в ньому. Цинк вкрай необхідний для росту дітей .

 Мідь , хоча і потрібно людині в невеликій кількості (близько 2 мг / добу) , але вона грає виключно важливу роль , беручи участь у побудові багатьох ферментів , білків , входить до складу гемоглобіну та ін У кілограмі винограду міститься від 1 до 10 мг міді.

 До складу ягід винограду входить 16 амінокислот , у тому числі сім незамінних , які складають за змістом 0,5 % і більше. Крім того , в ягодах винограду знаходяться ароматичні речовини , які мають антибіотичну дію.

Читати 8462 разів Останнє редагування Понеділок, 21 квітня 2014 02:07
Детальніше в цій категорії: Посадка і догляд за молодими рослинами »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі